iStock_000016061280_Medium

Türkiye Romanya arasındaki taşıma işlerimiz 1989 yılında Romanya’da ofis kurmamızla başlamıştır

1992 yılında Türkiye’deki Türk plakalı tırlarımızı satarak Romen plakaya çevirme kararımız Türkiye Romanya kara nakliyesi işlerimizin gelişmesine önemli katkı sağlamıştır.

Romanyanın petrol rafinerilerinden elde edilen pvc polietilen gibi ürünlerin Irak, Suriye başta olmak üzere bir çok ortadoğu ülkesine tırlarla sevki sağlanmıştır. Bu ülkelere giden tırların Romanya’ya dönüşlerinde Türkiye’den yüklenme organizasyonu da yine firmamız tarafından yapılmıştır.

Romanya’dan Türkiye’ye haftalık 100 tırlık traktör yüklemeleri Universal Traktor aracılığı ile yapılmıştır.

Bu tarihlerde Romanya’da kurulu tek Türk firması olmamız Romanya’dan Türkiye’ye yük getiren Romen nakliye firmalarının da firmamıza başvurarak hem Türkiye’deki gümrük işlemlerini yapmamızı istemeleri hem de Türkiye’den Romanya’ya geri dönüş yüklerinin firmamız tarafından bulunmalarını istemeleri ile Türkiye Romanya kara nakliye tır ile olan nakliye işlerimiz sürekli artış göstermiştir ve halen devam etmektedir.

İstanbul Bükreş Arası Taşımalarda Kara Nakliyesinin Önemi

İstanbul Bükreş arası sadece 660 km olmasından dolayı Türkiye Romanya tır nakliyesi hem ithalat hem ihracat yüklemelerinde tırla olan nakliyeyi alternatifsiz kılmıştır.Bu kadar yakın mesafede tren ve konteyner taşımacılığı kara nakliyesi ile maliyetten dolayı rekabet edememektedir.

Romanya Köstence limanından Bükreşin 250 km olduğu düşünülürse ve limana inen konteynerlerin gidiş dönüş kmsinin 500 km olacağı hesaplandığında ve bu konteynerlerinde ara nakliyede tır ile taşıma yaptığı için müşteriler için direk olarak karayolu tır taşımacılığı İstanbul Bükreş ve Bükreş İstanbul yüklerinde tercih edilmektedir.

Romanyaya Türkiyenin her bölgesinden kara nakliyesi yapmaktayız.Özelikle İzmir bölgesi en güçlü olduğumuz bölgelerin başında gelmektedir.

Türkiye Romanya Hattında Neden Rapid Lojistik ile Çalışmalısınız?

Türkiye Romanya Hattında Hizmet Verdiğimiz Şirketler

Her yıl binlerce tırın Good Year ve Pirelli fabrikalarından Romanya’ya yüklemeleri yapılmıştır.

Efes Pilsen firması ile yıllarca aynı ofis içerisinde çalışılmıştır.

1990’lı yıllarda haftalık 30 tır Kent Şekerleme Türkiye Romanya kara nakliyesi yapılmıştır.

Dyo Boya fabrikasından gene aynı şekilde her hafta düzenli en az 30 tır yıllarca Türkiye Romanya arasında kara taşıması yapılmıştır.
Rapid Lojistik, Profilo – Arçelik – Beko Teknik firmalarının Türkiye Romanya arasındaki tek nakliyecisi olmuştur ve binlerce tır yüklemesi yapılmıştır.

Vestel firmasının uzun yıllardır tüm Türkiye Romanya tır taşıma yükleri firmamız tarafından yapılmaktadır.Ege Seramik Firmasının Türkiye Romanya lojistik işleri firmamız tarafından yapılmaktadır.

Ugur soğutma Norad firması Türkiye Romanya kara nakliyesi taşımaları uzun yıllardır Rapid logistics tarafından yapılmaktadır.

İndesit firmasının Türkiye Romanya kara nakliyesi başarı ile yapılmıştır

Whirlpool Türkiye Romanya kara nakliye taşıma ihalesi Uluslararası ihalesi Rapid Uluslararası Taşımacılık tarafından kazanılmıştır.

Romanya Türkiye Arası Nakliyelerde Kullanılan Araç Tipleri

Türkiye Romanya Optima Taşıma

Türkiye Roman’ya kara nakliye taşımalarında en çok kullandığımız araç tiplerimiz Optima tırlardır.

Optima tırların ölçüleri: 13.60 uzunluk 2.45 en 2.70 yükseklik.

Eğer dingil başına 10 tonu geçmiyecek şekilde müsavi yükleme yapılırsa 24 ton brut olacak şekilde dahi Türkiye Romanya tır taşıması yapabilmekteyiz

Türkiye Romanya Mega Tırlarla Nakliye

Türkiye Romanya lojistik işlerinde son yıllarda Mega tırlara talep ciddi olarak artmıştır. Özelikle Renault ve Ford fabrikalarının hem Türkiye’de hem Romanya’da üretim yapmaları 2 ülke arasındaki hem taşıma işlerini arttırmış hem de yan sanayilerin Türkiye Romanya kara nakliyesine olan talepleri Mega tırlara yönelik artmıştır.