TÜRKİYE - RUSYA TIR TAŞIMACILIĞI

Türkiye Rusya taşıma organizasyonlarımıza 1994 yılında Dyo firması ile başladık.

Unilever

Türkiye Rusya nakliye işimizdeki en büyük başarımızı Unilever firmasının 1995 yılında açmış olduğu Türkiye Rusya tır taşımacılığı ihalesini kazanarak sağladık.

İstanbul Moskova ve İstanbul St.Petersburg arasında haftalık düzenli 40-60 tırlık uluslararası karayolu taşımalarını yıllarca başarılı bir şekilde yaptık.

Unilever Rapid arasında o tarihlerde Türkiyede hiçbir firmanın o güne kadar yapmadığı bir işbirliğine gidildi. Rapid Uluslararası Taşımacılık firma elemanlarından 1 kişi Türkiye Rusya karayolu taşımacılığı işlerinin tüm evrak, faturalandırma, banka prosedurleri, gümrük evraklarının hazırlanması, takip edilmesi ve tüm operasyon burokrasi işlemlerinin takibi ile görevlendirildi. Unilever firmasının isteği üzerine ve Türkiye Rusya kara tır taşımacılığı organizasyonu evrak ve taşıma işleri başarı ile yapıldı.

Türkiye Rusya kara tır nakliye işlerinde bir çok müşteri eksik mal teslimi ve hırsızlıklar konusunda çok ciddi problemler yaşıyordu. Rapid Uluslararası Taşımacılık olarak Unilever’e verilen kaliteli servis sonucunda, Unilever yetkililerinin firma içi değerlendirmelerinden en yüksek puan Rapid tarafından alınmıştır.

Unilever firmasından sizden çok memnunuz laflarını duymak o tarihlerde bir nakliyeci olarak paranın ötesinde bizleri açıkçası çok mutlu etmiştir. Unilever bizi bir partner olarak gördü. Genelde nakliye firmalarına yukarıdan bakan ve sürekli sert ve memnuniyetini hiç belli etmeyen bir piyasada iş yaparken Unilever firmasıyla yapılan her toplantıda “sizlerden çok memnunuz” lafını duymamız bizi pozitif manada motive ettmiştir, bunun için Unilever firmasına ayrıca teşekkür ederiz.

2015 yılına geldiğimizde Unilever grup şirketleri ile çalışmalarımız halen devam etmektedir. Rapid Uluslararası Taşımacılık olarak tır kara nakliyesi işlerindeki başarımızın bizce en önemli sebebi müşterilerimizle uzun süreli kurduğumuz başarılı işbirliğine önem vermemizdir.

BOSCH SİEMENS

Rapid Lojistik, BSH Firmasının Türkiye Rusya (Çerkezköy St. Petersburg) arası için açmış olduğu Uluslararası yıllık tır kara nakliyesi ihalesini kazanmıştır. İhaleyi kazanmamız firmamızın Türkiye Rusya kargo tır taşımalarında Uluslararası rekabet gücünü test etmesi ve kazanması Rapid Uluslararası Taşımacılık olarak Rusya nakliye pazarında ilerleyebileceğimiz konusunda firmamıza heyacan ve güç vermiştir.

BSH Firması ile ilişkilerimize çok önem veriyoruz. Geçmişte 15 yıllık Türkiye Romanya tır yüklemelerini yapmamız firmalar arasındaki çalışma kültürünü hali hazırda bilmemize de sebep olmuştur. Aynı zamanda Türkiye Bulgaristan tır (Mega ve Optima) taşımaları da başarı ile yapılmıştır.

İlişkilerin sürdürülmesi ve geliştirilmesi için titizlikle çalışmalar devam etmektedir.

Türkiye Rusya Konteyner Taşımacılığı

Türkiye Rusya arası konteyner taşımalarımızı Rus Konteyner Liner’lar aracılığıyla yapmaktayız. Rusya’ya nakliye olan konteynerleri müşterimizin isteği üzerine Rusya’daki limanlarda kendi organizasyonumuzla karşılamaktayız. Karşılanan bu konteynerler daha sonra, direk sal kasa tren veya sal kasa tır üzerine yüklenip gideceği destinasyona göre ilgili araçlara yüklenmektedir. Bu noktada ürünün cinsine göre farklı araç tipleri kullanılmaktadır, bunlar frigo tırlar, tenteli tırlar, 120 m3’lük kamyon römork tırlardır.

Müşterilerimizin isteği üzerine Rusya limanlarında yapmış olduğumuz bu aktarmaları Kazakistan, Türkmenistan, Özbekistan, Kırgızistan ve Mogolistan’a kadar yapabilmekteyiz.

Bu taşıma şeklinin aynısını Rusya – Türkiye veya Kazakistan, Türkmenistan, Ozbekistan ve Tacikistan’dan da Türkiye’ye yapabilmekteyiz.

Türkiye içerisinde konteynerlerin iç nakliye taşımalarını yapabilmemiz müşterilerimiz lehine artı maliyet sağlamaktadır. Zira Liner’lar iç nakliyeleri kendileri yapmadığından bu bize ve bizimle çalışan müşterilerimiz lehine ekstra bir avantaj sağlamaktadır.

Ayrıca Rusya’daki limanlardaki acenta ağımız ve kendi organizasyonumuzu yapmamız konteyner taşımacılığındaki bir diğer artı yönümüz olarak gözükmektedir.

Rusya Limanların’dan, Rusya’nın tüm bölgelerine yaptığımız aktarmalarda malların transit teminat garantisinide verebilmekteyiz.

Tüm Türkiye Rusya Uluslararası Konteyner taşımacılığı işlerimizde yüklediğimiz konteyner başı 500.000 euro firmamızın sigorta kapsamındadır. Doğal afetler de sigorta kapsamımızın içine dahil edilmiştir.

Rusya Türkiye Arası Taşımalarda Kullanılan Araç Tipleri

120 m3’lük Tırlar

Türkiye Rusya Uluslararası Kara Taşımacılığında Rapid lojistik olarak en önemli artımız Türkiye’den Rusya’ya 120 m3’lük araç alt yapımızın olmasıdır.

Kamyon – Romork 120 m3’lük tırlarımızı özelikle Buzdolabı, Televizyon, Elektronik Eşya, Tekstil, hafif fakat hacimli hammadde ve yedek parça taşımalarında kullanmaktayız ve müşterilerimizden ciddi memnuniyet almaktayız.
Kamyon Romorklar bir konteynere göre 60 m3 ile 80 m3 arasında bir yükleme avantajı sağladığından dolayı bu hatta müsterilerimiz tarafından yoğun bir şekilde tercih edilmekte ve müşterilemizle karşılıklı sağlam ilişkiler kurabilmemize imkan sağlamaktadır.

Kamyon Romorklar, Normal Tırlara göre de 20 ile 30 m3’lük artı avantaj sağlayabilmetedir. Bu 120 m3’lük araçlarımızın tek dezavantajı lastiklerinin küçük olmasından dolayı 18.5 tondan daha fazla yük yükleyememesidir.

Optima Tırlar

Türkiye Rusya arasında yükleme sayısı olarak en çok yükleme adedi gerçekleştirdiğimiz araç tipleri optima tırlardır. Bu tırlarımızın ölçüleri 13.60 uzunluk 2.45 en ve 2.70 yüksekliktir. Optima tırların çadırlarının tamamı açılarak üsten ve yandan yükleme yapılabilmesine imkan vermesi bir çok müşterinin konteyner yerine tır seçmesinin en önemli sebeplerindendir. Ayrıca optima tırlarımızın tonaj yükleme kapasiteleri karadan gittiklerinde kamyon romork araçlarımıza göre 4 ton daha fazla yükleme yapabilme imkanı sağlamaktadır.

Ayrıca yükleme ve boşaltmada çok pratik olması bazı depolarda kamyon romork araçların yükleme ve boşaltmalarında teknik nedenlerle oluşan sıkıntıların yaşanmamasını da sağlamaktadır.

Haftalık Türkiye Rusya optima 50 tırlık yükleme kapasitemiz bulunmaktadır.

Mega Tırlar

Türkiye Rusya logistics işlerimizde Mega tırlarla yaptığımız taşımalarda ve müşterilerimizden gelen Mega araç taleplerinde son yıllarda artış vardır.

Türkiye Rusya Mega Tır araç kapasitemiz haftalık 40-50 tırdır. Mega araçlarımızın ölçüleri 13.60 m uzunluk 2.50 genişlik ve 3m yüksekliktir.

Müşterilerimizin mega araçları talep etmedeki en önemli sebeplerinin başında içten içe 3 metre yükseklik olmasıdır ve yüklerini bu 3 metrelik yüksekliğe göre paketleme yapabilmeleri ve aynı zamandada tonaj olarak da 20 ton üzeri yükleme yapabilmesidir.

Özellikle yedekparça, beyaz eşya ve elektronik eşya taşımalarında Türkiye Rusya lojistik işlerimizde artan taleple karşılaşmaktayız.

Frigo (Soğutuculu) Tırlar

Türkiye Rusya arası Frigo Soğutuculu tırlarla olan taşımalar firmamız içerisinde sürekli gelişmektedir.

Türkiye’de Antalya, Mersin, Bursa ve İzmir bölgelerinden Rusya’ya Frigo Soğutuculu Tırlarımızla yükleme yapmaktayız.

Frigo ve soğutuculu tır için Türkiye Rusya nakliyelerinde taahüt verebilmekteyiz. Tüm yüklediğimiz Frigo Soğutuculu Tırlarımızın içerisindeki mallar ve her tır sigortalanmaktadır.

Perdeli ve raflı soğutuculu araç tiplerimiz vardır bu tip frigo ve soğutucu araçlarımız Türkiye Rusya soğutuculu yüklerde aynı tıra birden fazla çeşit ürün yükleyebilme imkanı vermektedir.

Türkiye Rusya soğuk hava depolu tır taşımalarımızda müşterilerimizin isteği üzerine tırlarımızın içine tırlarımız yoldayken online tır dorsesinin içinin soğukluk ve sıcaklık durumunu gösteren sistemimizde bulunmaktadır. Bu hizmetimiz talep üzerine verilmekte ve ek bir ücret karşılığı yapılmaktadır.

Bu sistemin yararı araç yoldayken tır dorsesinin içine yerleştirilen vericilerle dorsenin önündeki arkasında ve ortasındaki ısıların anında görülebilmesidir. Çok önemlidir, zira zaman zaman dorsenin ön tarafındaki sıcaklıkla arka tarafındaki sıcaklık farklılık gösterebilmektedir. Bu sistem tam ve kusursuz bir takip sağlamaktadır. Sürekli ve düzenli yükü olan müşterilerimiz bu sistemi kullanmaktadır. Eğer bir ısı farkı varsa müşterimizin istediği telefona veya mail adresine uyarı mesajı gelmekte ve istenmeyen durumların önüne geçilmesinde yüzde yüz başarı sağlanmaktadır.

Türkiye Rusya Hattındaki Stratejik İşbirliği Yaptımız Firmalar

SFA firması Rapid Uluslararası Taşımacılık için özelikle Türkiye Rusya uluslarararası lojistik yüklemelerimizde çok önemli bir yer tutmaktadır.

SFA firması ile ilişkilerimiz 15 yılı aşkın süre başarı ile devam ettirilmiş ve bu süre içerisinde Türkiye Romanya 300 – 400 adet yıllık yüklemeler yapılmıştır. Aynı zamanda Türkiye Bulgaristan, Türkiye Macaristan, Türkiye İtalya ve Türkiye Kazakistan tır yüklemeleri yapılmış Türkiye Romanya parsiyel taşımaları başarı ile yıllarca gerçekleştirildikten sonra son 8 yıl içerisinde de Türkiye Rusya haftalık 5-20 tır kara nakliyesi işleri yapılmıştır ve yapılmaktadır. Müşterimizin Romanya ve Rusya fabrikalarından da Türkiye’ye kara yolu ile tır taşımaları yapmaktayız.

Müşterimizin Rusya fabrikasından da Rusya Romanya, Rusya Kazakistan ve Rusya Gürcistan taşımaları da aynı zamanda yapılmaktadır.